دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷ - December 17, 2018

کدخبر : 5590
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶

اجرای ۲ خط لوله جدید انتقال نفت با محوریت اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از اجرای ۲ پروژه خط لوله انتقال نفت در این شرکت با محوریت اقتصاد مقاومتی و در جهت تولید و اشتغال خبر داد .
M_BA1815
به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، مهندس قباد ناصری در این خصوص اظهار داشت : این ۲ خط لوله به طول ۲۱۲۰۰ متر با هدف تسهیل در فرآیند انتقال نفت تولیدی و همچنین صیانت از محیط زیست در ۲ شهرستان مسجدسلیمان و ایذه اجرا شد .
وی با اشاره به اینکه این پروژه ها با تکیه بر اصل اقتصاد مقاومتی و استفاده از توانمندی پرسنل مدیریت عملیات و اداره تعمیرات خطوط لوله و همکاری بخش خصوصی صورت گرفت افزود : با اجرای این ۲ عملیات اصلاحی ضمن نوسازی و ایمن بخشی فرآیند انتقال ، با جمع آوری و خروج خط لوله قدیمی از حریم مسکونی روستاها ۲۲۰ هزار مترمربع از زمین های کشاورزی واقع در حریم خطوط لوله مذکور آزاد گردید .
مهندس ناصری ادامه داد : با این اقدام ، امکان کشت و زرع توسط روستاییان واقع در مسیر قبلی میسر گردید که این اقدام می تواند نقش مهمی در توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان ایفا نماید .
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در تشریح ابعاد زیست محیطی این پروژه ها اظهار داشت : با این اقدامات خطر پوسیدگی و نشت نفت و در نهایت آلایندگی محیط زیست مرتفع گردید . همچنین از سوزاندن مایعات گازی پالایشگاه تمبی جلوگیری و این فرآورده ی نفتی به جای سوزانیدن و ایجاد آلایندگی ، فرآورش گردیده و موجب ارز آوری و تأمین نیازهای اقتصادی کشور عزیزمان می گردد .
لازم به توضیح است شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان یکی از ۵ شرکت بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که با ظرفیت فرآورش روزانه ۱۶۹۰۰۰ بشکه راهبری و مدیریت مخازن نفت و گاز واقع در حوزه عملیاتی اش را براساس برنامه صیانتی و ابلاغی در گستره ای بوسعت ۲۷۰۰۰ کیلومتر مربع برعهده دارد .
نگارش و انتشار خبر : دانوش صالحی

print

برچسب ها :

نظرات بسته شده است.