جمعه ۳۰ شهریور ۹۷ - September 21, 2018

کدخبر : 5329
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲

جلسه راه اندازی رادیو بختیاری برگزار شد

جلسه برگزاری مسایل و مشکلات مربوط به راه اندازی رادیو بختیاری در مسجدسلیمان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، جلسه مشترک بررسی مسایل و مشکلات مربوط به راه اندازی رادیو بختیاری با حضور رحیمی مدیرکل صداوسیمای خوزستان – علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان،لالی،هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی – علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان – قباد ناصری مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد .
طی این جلسه که به میزبانی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و با حضور جمعی از اهالی جامعه ی هنری شهرستان برگزار شد ضمن موافقت مدیرکل صداو سیمای مرکز خوزستان با راه اندازی و برنامه سازی های رادیویی جهت زیرپوشش قراردادن شهرهای بختیاری نشین استان خوزستان ، راههای تسریع در راه اندازی و مسایل و مشکلات مربوط به آن تبادل نظر و بررسی گردید .
علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک کسب ۱۶ مقام و تندیس توسط صداوسیمای مرکز خوزستان در جشنواره آثار و تولیدات مراکز صداوسیمای سراسر کشور گفت : چندین هزار روستا و اسکان و تردد جمعیت زیادی از عشایر کوچروی کشور در شهرهای شمال خوزستان این انگیزه را به ما می دهد تا به اقدامات و کارهای بزرگی همچون راه اندازی رادیو و فعالیت های رادیویی دست بزنیم .
وی افزود : در مسجدسلیمان قابلیت های خوبی وجود دارد و وجود اهالی پرتلاش و خلاق جامعه ی هنری در شهرهای شمال خوزستان این تضمین را می دهد که روند برنامه سازی و تولید محتوا بخوبی پیش برود .
فرماندار مسجدسلیمان نیز طی سخنانی اظهار داشت : توانمندی اجتماعی و رفتارهای مدنی مردم در این شهر بی نظیر و قابل ستایش است و بخوبی می توان ادعا کرد که مسجدسلیمان هم اینک لوکوموتیو و پیشران سرزمین بختیاری است .
علیرضا گوروئی با مهم خواندن نقش صداوسیما بر فرهنگ و جامعه گفت : اگر صداوسیما نتواند تأثیر خود را بر فرهنگ بخوبی ایفا کند ، فضای مجازی و برنامه های ماهواره ای جایگزین فرهنگ پروری صداوسیما می شوند .
مدیرکل صداوسیمای مرکز خوزستان نیز با ابراز خرسندی از حضور در شهرستان مسجدسلیمان اظهار داشت : با راه اندازی یک پایگاه جهت تولید برنامه های بختیاری زبان و ترویج فرهنگ بومی و محلی ایل بزرگ بختیاری آمادگی کامل داریم .
مسلم رحیمی افزود : در شهرهای شمالی خوزستان که محل زندگی ایل بزرگ بختیاری است افراد توانمند و هنرمندان قابلی وجود دارد که می بایست با شناسایی آنها و تشکیل یک تیم منسجم در کنار صداوسیما ثابت قدم بمانید تا این رادیو و سپس ویژه برنامه های تلویزیونی دایمی و همیشگی فعالیت کند .

print

نظرات بسته شده است.