کد خبر : 437
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 ژوئن 2013 - 0:31

دکتر روحانی رئیس جمهور همه ایران است

دکتر روحانی رئیس جمهور همه ایران است

بنا به اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور،در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ۵۰میلیون و ۴۸۳ هزار و ۱۹۲ نفر واجد شرایط،۳۶ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۱۵۶ نفر رای داده اند که از این عده تعداد ۳۵ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۷۴۷ رای صحیح اخذ شده است. از تعداد ذکر شده،دکتر حسن روحانی،با

Print Friendly, PDF & Email

بنا به اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور،در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ۵۰میلیون و ۴۸۳ هزار و ۱۹۲ نفر واجد شرایط،۳۶ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۱۵۶ نفر رای داده اند که از این عده تعداد ۳۵ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۷۴۷ رای صحیح اخذ شده است.
از تعداد ذکر شده،دکتر حسن روحانی،با کسب ۱۸ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۳۲۹نفر برنده انتخابات گردید؛اما امتیاز ریاست جمهوری وی تنها بر رای دهندگان به وی حاکم نبوده،بلکه تمامی ایرانیان،اعم از کسانی که رای داده اند یا رای نداده اند و به وی رای داده اند یا نداده اند را نیز شامل می شود.
دکتر روحانی در پیام رسمی خودبا اذعان به این امر،حماسه حضور ایرانیان در انتخابات را مشارکت موثر و معنا دار در راه انجام وظایف دینی و ملی دانسته و پیروز واقعی انتخابات را مردمی می داند که با اعتقاد به حق و اعتماد به نظام مردم سالار،گامی بلند در راه عزت و منافع ملی و مدیریت بر پایه اعتدال،اصلاح و تدبیر برداشته اند.
یازدهمین رئیس جمهور ایران پیروزی بدست آمده را پیروزی رشد و آگاهی و پیروزی تعهد و تدین بر افراط و بداخلاقی می داند که از هر گوشه ایران سربلند،در همه روستاها و شهرها سربرآورده و ایران و ایرانیان را یکبار دیگر در همه جای جهان سرافراز کرده است.
دکتر روحانی،رئیس جمهور تمامی ایرانیان و طبیعتاً مسئول در مقابل تمامی ایشان است.تجربه هشت ساله دولت اصلاحات و تجربه دولت سازندگی،در پیش از آن مقطع؛امروز تجربیات تاریخی ارزشمندی را در اختیار ایرانیان قرار داده است که بهترین مانع از تکرار اشتباهات پیشین خواهد بود!
مردم ایران در هرجای این سرزمین پهناور امروز علاوه بر تجربیات سازندگی و اصلاحات،ادعای افرادی را نیز آزموده اند که با ادعای تعهد به اصول و موازین،چه ضربات جبران ناپذیری را بر پیکر ایران وارد نموده اند و در شهرها و روستاها نیز مدعیان معترضی را دیده اند که وقتی به مقام و جایگاهی رسیدند تمامی گفته ها و ادعاهای خود را فراموش کردند.
دکتر روحانی،رئیس جمهور تمامی ایرانیان است و تمامی ایرانیان نیز اعم از اینکه به او رای داده باشند یا نداده باشند،حق دارند در دولتی مردم سالار به حقوق خود برسند و موظفند با تدبیر و امید،ویرانه ای که تحویل شده است را دوباره بسازند؛”اندکی صبر،سحر نزدیک است”
فرشید خدادادیان
روزنامه نگار و فعال اصلاح طلب

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مهرداد چهارشنبه , 19 ژوئن 2013 - 0:44

آقای دکتر خدادادیان
یادداشت مختصر و مفید شما مثل همیشه حالب و خواندنی بود.ما از شما بعنوان عضو مسجدسلیمانی جبههه اصلاحات می خواهیم که به آقای روحانی بفرمایید ایشان در مسجدسلیمان هم رای داشته اند.حتی کسانی که به رضایی رای دادند هم دلشان با اصلاحات بود.بقول خودتان اقای خدادادیان،بختیاری ها ژنتیک اصلاح طلب هستند.پاینده ایران