کد خبر : 432
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۲

سیلی محکم مردم بر خفتگان قدرت

سیلی محکم مردم بر خفتگان قدرت

خرداد، یوم‌الله بود. در این روز‌ خداوند به دست مردم، درسی دیگر به صاحبان قدرت و ثروت داد و ‌برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی رقم خورد. در این روز، ‌نشان داد که ‌هر آنچه در قدرت دارید، عاریتی و مشروط ‌و از آن مردم است. این مقام و منصب‌ها و صندلی‌های قدرت با

خرداد، یوم‌الله بود. در این روز‌ خداوند به دست مردم، درسی دیگر به صاحبان قدرت و ثروت داد و ‌برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی رقم خورد. در این روز، ‌نشان داد که ‌هر آنچه در قدرت دارید، عاریتی و مشروط ‌و از آن مردم است. این مقام و منصب‌ها و صندلی‌های قدرت با اراده ملت عوض می‌شود و نام و نشان‌ها اصل نیست و آنچه مهم است، خواست مردم و تقدیر الهی است.

صاحبان قدرت تا هنگامی که به صندلی خود تکیه زده‌اند به دلیل غفلت و گرفتار شدن در عرصه قدرت، واقعیت‌ها را نمی‌بینند و دچار توهم و گاه هذیان می‌شوند. البته این حالت بیمار گونه شامل دشمنان خارجی مردم هم می‌شود، چون آنها نیز با تحلیل‌ها و نظریات غیر واقعی خود در این روز تاریخی، دچار غفلت شده و در راه دیگری گرفتار ماندند.

در این باره باید گفت که اگر قدرت، پیرو عقل و ایمان شناخت درست از واقعیت‌های مردم نباشد، به مانند اسبی سرکش، صاحبان خود را به گمراهی و پرتگاه می‌کشاند.

بنابراین، در چنین روزهایی که فرصت حضور و بروز واقعی به مردم داده می‌شود، همه ‌دچار بهت و حیرت و شک واقعی می‌‌شوند که البته این واقعه، ناشی از نبود اعتماد واقعی به مردم و جلوگیری از مشارکت واقعی آ‌نها در زمینه‌های زندگی است. در این باره باید گفت، نه تنها در یک روز انتخابات‌‌ که در ‌چهار سال، مردم باید در میدان بوده و مشارکت واقعی و عینی در حل مشکلات در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها ‌داشته باشند.

دوستانی که تا کنون در قدرت بودند، همچون گذشتگان ـ که از مردم درس گرفتند‌ ـ باید این را بدانند که برای به دست آوردن و نگه داشتن‌ صندلی‌های خود، از حقایق و واقعیت‌های زندگی مردم غافل نشوند و قدرت، آنان را به مانند یک مسکن قوی‌ به خواب خوش نبرد؛ تا در این غفلت و فراموشی صاحبان قدرت، زمینه رشد غضنفرها و دوستی خاله خرسه‌‌ فراهم نیاید و آنان را از مقام خدمتگزار مردم به حاکم و ‌از مقام سرباز ملت به فرماندهی آن‌ها تبدیل نکند. همچنین شرایط خودی‌ها را سخت‌تر و دایره آنان را تنگ‌تر نکند و این که اکثریت حاکم به گروه‌های متعدد و متعارض تبدیل نمایند تا پس از چهار سال به یک اکثریت متفرق تبدیل شوند و در نتیجه، سرنوشت تاریخی اکثریت خفته در قدرت شامل آنها شود.

در مستی قدرت ماندن، انسان‌‌ را توجیه‌گر مشکلات زندگی مردم همچون بیکاری، گرانی و تورم از یک طرف و دچار تند‌روی و کند‌روی افراط‌گری‌ها و بی تدبیری‌ها از سوی دیگر می‌کند‌ و در نتیجه اکثریت اصولگرا مانده در قدرت، نیازمند‌ یک سیلی محکم مردمی و در حقیقت خداوند است تا بداند که این جایگاه‌ها، متعلق به مردم و شهدا و نظام جمهوری اسلامی بوده و آنها امانت دار آن‌ هستند.

در اینجا یادآور می‌شویم که مردم، دلسوز نظام و کشورشان هستند؛ بنابراین، هر چند سال یک بار، برای دفاع از انقلاب و کشورشان، به روش نرم و انتخاباتی، سیلی محکمی به مسئولین و سیاسیون حاکم  می‌زنند تا ‌آنها را از یاد نبرند و به فکر زندگی و خواستشان باشند.

البته این حرکت مردم به یک جناح خاص اختصاص ندارد و در آینده نیز اینچنین خواهد بود. مردم نشان دادند که با هیچ کس یا هیچ  دستگاهی عهد و پیمان همیشگی ندارند و اراده آن‌ها مشروط به خواسته‌های بحق مردم است.

به نظر می‌رسد، ‌روز جمعه به خوبی و آرامش گذشته ‌و این یک پیروزی برای نظام بود تا اراده خود را برای اجرای آزادی و میزان رأی ملت ‌و خنثی کردن همه سخنان گذشته به نمایش بگذارد و دشمنان مردم را مات و مبهوت نماید تا دست از تحریم‌ها و شیطنت‌ها بردارند و بر سرعت دشمنی آن‌ها، یک ترمز جدی بزند و به ایمان و اراده مردم ایران همگان بیشتر از گذشته پی ببرند که مردم کشورشان و نظام ‌را دوست دارند، ولی برای رسیدن به خواسته‌های بحق خود ‌کوتاه نمی‌آیند.

همچنین به منتخب بزرگوار ملت هم باید تبریک گفت که با ارائه برنامه با تدبیر و سیاست میانه‌روی و تعاملی به دور از افراط و تفریط، رأی اکثریت مردم را از آن خود کرد. امیدواریم تا ‌چهار سال آینده، کارنامه قابل قبول مردم در راستای سیاست‌های کلی و خواست ملت و شعارهای داده شده ارائه دهد.

بنده به نوبه خود ضمن آرزوی موفقیت برای آقای دکتر حسن روحانی و با تشکر از حمایت و اعتماد مردم نسبت به دکتر محسن رضایی، کاندیدای با برنامه و مظلوم این دوره از انتخابات، آمادگی خود را در معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی برای کمک به دولت در راستای سیاست‌های کلی و چشم انداز نظام جمهوری اسلامی اعلام می‌دارم.

دکتر امیدوار رضایی
معاون قوانین مجلس شورای اسلامی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۴
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

منوچهر یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۲

آقای دکتر رضایی شما دیگه چرا بزرگوار.شما که بهتر از هر کسی می دونی قدرت چقدر شیرین و جذابه.به حدی که حتی اگه نماینده مردم نباشی یه سمت تو مجلس بگیری و روزگار بگذرانی.
(مدیر سایت مدیون خون شهداست اگه این کامنت رو سانسور کنه!)

بچه کلگه دوشنبه , ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۲

آره آقای دکتر امیدوار این انتخابات اتفاقاً پیام مهمی هم برای آقا محسن عزیز ما هم داشت… آقا محسنی که این بار به هر کاری فکرش رابکنی دست زد..از سیاه نمائی نظام گرفته تا دختران فیروزه ای بدحجابی که در کاروان موسوی ۸۸ می شد آنها را دید … تا برانگیختن احساسات قوم لر (آنهم به صورت ناجوانمردانه) و … ولی باز هم دیدیم و دیدید…

از همه اینها که بگذریم قیافه آقا محسن فردا روزی که روحانی رای آورد توی تلویزیون دیدن داشت!!!!

\پارسا سه شنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۷

درپاسخ شما بچه کلگه بایدعرض کنم محسن اگرامروزتنها ماند اگرامروز بازنده شد بخشی ازآن به من وتو برمیگردد محسن کسی بود که امام(ره)توسن۲۷سالگی فرماندهی سپاه رابش داد امام با ان همه بینش سیاسی امامی که تمام پیش بینی هایش به حقیقت پیوست سرنگونی شوروی وگورباچف حسنی مبارک صدام معمرقذافی رهبرلیبی و…برادرمن محسن رامن وامثالهم تنها گذاشتیم کاش محسن به غیراز دیارمابود انوقت میدیدی چ جوربرکرسی مینشست اری ازماست که برماست.

اکبر سه شنبه , ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۷

در جواب پارسای عزیز تو که دم از امام (ره) میزنی همون بزرگوار فرمودند (ملاک حال فعلی افراد است) اگر امام حکم فرماندهی داد در دوران مقام معظم رهبری هم کنار گذاشته شد، رضایی خودش به سر خودش آوردن نه دیگران