کد خبر : 3278
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۴

درباب استخدامی در پتروشیمی مسجدسلیمان و چند نکته!

درباب استخدامی در پتروشیمی مسجدسلیمان و چند نکته!

  دیروز خبر رسید که پتروشیمی مسجدسلیمان پس از کش و قوس های فرآوان از جذب نیرو و مسایلی که به جهت احتمال جذب نیروهای غیر بومی داشت آگهی استخدام نیرو هایی با اولویت بومی را برای شهرستان نموده است.پس از مشاهده صفحه استخدام در وب سایت این شرکت چند نکته حائز اهمیت بود که

 

دیروز خبر رسید که پتروشیمی مسجدسلیمان پس از کش و قوس های فرآوان از جذب نیرو و مسایلی که به جهت احتمال جذب نیروهای غیر بومی داشت آگهی استخدام نیرو هایی با اولویت بومی را برای شهرستان نموده است.پس از مشاهده صفحه استخدام در وب سایت این شرکت چند نکته حائز اهمیت بود که به نظرم نشر آن برای مسئولین این امر مهم به نظر میرسد.

اولا :دوست محترم شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان با چنان تاب و عتابی از استخدامی سخن گفتند و با نصب بیلبرد بزرگی در میدان باشگاه مرکزی خبر از این امر مهم دادند که هر بیننده ای در نظر اول استخدامی چند صد نفری را حداقل در ذهن می پرورانند. و آمار چند صد هزار نفری بیکاران شهرستان را سرازیر به آن می کند اما چه بسا که پس از مراجعه به این سایت متوجه میشوید کل نیروهای استخدامی در این مرحله ۹ نفر است که کمترین میزان سابقه کاری برای آنها نیز ۸ سال است؟!

به نظر شما خوانندگان محترم کدام مهندس محترمی با داشتن ۸ سال سابقه در صنعت پتروشیمی که بومی شهرستان نیز باشد کار خود را رها میکند و به شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان  در بدو آغاز کار می پیوندد؟و اصلا چند نیرو با چنین تجربه ای در صنعت پتروشیمی بومی مسجدسلیمان هستند که در حال حاضر از مسجدسلیمان کوچ نکرده اند؟و به نظر شما نیروی بومی قوی و مولد صنعت پتروشیمی که بومی شهرستان نیز هست در حال حاضر بیکار خواهد بود؟

دوماٌ:من فکر میکنم آگهی نگرفتن نیروی مناسب ترین گزینه برای این شرکت بود نه گرفتن نیروی متخصص.چرا که حجم بالای نیروی انسانی در جستجوی کار در شهرستان آنقدر بالاست که آگهی جذب ۹ نفر دردی از مسایل این شهر را درمان نمی کند و با یک بار سر زدن به این سایت در یک کافی نت که بعضی از جوانان این شهر هزینه همان سرچ ناقابل را هم ندارند دردی از شهرستان را درمان  نمی کند. و بهتر است مسئولین محترم این شرکت هزینه امیدوار کردن جوانان جویای کار این شهر را اینگونه پرداخت نکنند.

سوماَ:از شرکتی که میلیون ها تومان هزینه های اجرایی و تولیدی دارد انتظار نمیرود یک ایمیل را برای ارسال مدارک و طریقه جذب نیرو اعلام کند.شخصا حاضرم اگر آقایان در این شرکت هزینه تهیه فرم ثبت نام الکترونیک جذب نیرو را ندارند و نمی توانند یک صفحه جمع آوری اطلاعات علاقمندان به اشتغال در این شرکت را ایجاد کنند که در آینده نزدیک از آن استفاده نمایند و حداقل اطلاعات کاملی از تحصیلات و تخصص علاقمندان داشته باشند این کار را برایشان انجام دهم.

و در آخر عرض میکنم بار آه این جوانان جویای کار که در معرض تمامی آسیب های اجتماعی و عوارض آن نیز هستند بر دوشمان نیفتد که خدای ناکرده هم در این دنیا و هم در آخرت مسئولیم.

حسین سریع کار

صاحب امتیاز و مدیر مسئول

ماهنامه زاگرسیان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.