کد خبر : 3157
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 آوریل 2015 - 12:44

ماهنامه زاگرسیان مجوز انتشار گرفت / نیامده ایم که نسیمی گذرا باشیم،آمده ایم تا ایستاده از زاگرس بگوییم

ماهنامه زاگرسیان مجوز انتشار گرفت / نیامده ایم که نسیمی گذرا باشیم،آمده ایم تا ایستاده از زاگرس بگوییم

پنج سال پیش زمانی که در ماهنامه قافله بختیاری به عنوان سردبیر کار میکردم به یک دیدگاه اساسی رسیدم و آن این بود که مردم مسجدسلیمان از هر قشری که باشند حتی چهره های فرهنگی توان همکاری نزدیک و کنار یکدیگر را ندارند.در واقع همین عدم همکاری گروهی سبب بسیاری از مشکلات شهرستان شده است.

Print Friendly, PDF & Email

پنج سال پیش زمانی که در ماهنامه قافله بختیاری به عنوان سردبیر کار میکردم به یک دیدگاه اساسی رسیدم و آن این بود که مردم مسجدسلیمان از هر قشری که باشند حتی چهره های فرهنگی توان همکاری نزدیک و کنار یکدیگر را ندارند.در واقع همین عدم همکاری گروهی سبب بسیاری از مشکلات شهرستان شده است. اساساً ما تمایل به عملکرد مستقل را داریم و همین نکته سبب عقب ماندگی جامعه مسجدسلیمان شده است.قافله بختیاری نگاه متفاوتی در نشریات مسجدسلیمانی بود نگاهی که پس از آغاز چاپ انواع ویژه نامه ها در شهرستان شکل گرفت و همیشه هم و غم مدیر مسئول آن جناب استاد جهانشاه ارزانی نیز همین نکته بود.قافله به سبب اینکه تلاشی در جهت معرفی قوم بختیاری به سایر مردمان کشور بود نگاهی تخصصی داشت هر چند در ادامه این مسیر بسیاری مشکلات نیز دامانش را گرفت . و نمونه آن را هم می توان به عنوان مثال از مشکلات مالی و پخش نشریه در استانهای بختیاری نشین نام برد.اما در این بین قافله بختیاری با سیزده شماره انتشارش تجربه ای کم نظیر بود.حجم بالای اطلاعاتی که می بایست در هر ماه آماده چاپ شود . هماهنگی با نویسندگان بختیاری و ممتاز کشور و ارتباط به مسئولین و عزیزانی که تلاششان همگام شدن با جریان فرهنگی جامعه بود مهم و قابل تقدیر می نمود. در هر حال درسهای ماهنامه قافله در زمان خود و پس از آن گرانبهاست.شاید سالها بسیار باید بگذرد تا ماهنامه ای آن هم در شکل مجله در مسجدسلیمان و در استان خوزستان انتشار یابد، و سالهای بسیار نیز بگذرد که توان همکاری همه نویسندگان فراهم شود.قافله نماد یک مشارکت  و همکاری از جانب نویسندگان و اندیشمندان مسجدسلیمانی بود.با نگاه به کم و کاستی های قافله واشتباهات و درسهای آن سبب شد به سمت نشریه بروم که اولاً زمان کافی برای انتشار مطالبی تخصصی و درخور نویسندگان مسجدسلیمانی را داشته باشد.ثانیاً شکل انتشار این نشریه به گونه ای باشد که اجازه مانور به مدیران نشریه برای زیاد یا کم کردن صفحات و حجم مطالب را بدهد . و با این ایده ماهنامه زاگرسیان به هیئت نظارت رفت و مجوز انتشار گرفت.این نشریه هر چه که باشد از آن من به عنوان صاحب امتیاز و مدیر مسئول نخواهد بود و شورای نویسندگانی متشکل از بسیاری از دوستان نویسنده ما قطعاً بر آن نظارت خواهند داشت.

زاگرسیان نشریه ای برای قوم بختیاری و شهر مسجدسلیمان و بدون هیچ نگاه سیاسی و شخصی است .ماهنامه ایست که می کوشد نه خبر بلکه تحلیل اخبار و مطالبی که جامعیت اجتماعی و عمومی را داشته باشد انتشار دهد.

زاگرسیان با دانستن این نکته که دنیای امروز مرز خبری ندارد و هر آنکس در هر زمان دسترسی به اخبار خواهد داشت شکل گرفته و برا اساس اصل تشریح اخبار و گفتمان حول شهر مسجدسلیمان و قوم بختیاری  به تشریح مشکلات و معضلات خواهد پرداخت. در هر صورت ما نیامده ایم که نسیمی گذرا باشیم.آماده ایم تا ایستاده از زاگرس بگویم.چون مردمانش ایستاده بر سه تیغ سترگ زاگرس.

انشالله

حسین سریع کار

صاحب امتیاز و مدیر مسئول

ماهنامه زاگرسیان

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.